Dr Milorad Janić, redovni professor, predstavlja istaknutog stručnjaka u oblasti geodezije i geoinformatike, koji je svojim radom doprineo podizanju nivoa geodetske struke u Srbiji. Veoma su značajni njegovi doprinosi kako u akademskom, tako i u naučno istraživačkom kontekstu. Njegovo široko akademsko iskustvo obuhvata različite aspekte geodetske teorije i prakse, što ga čini ključnom figurom u unapređenju ove naučne discipline. Razvijene softverske aplikacije danas doživljavaju svoju punu afirmaciju u velikom broju firmi kod nas i u svetu.
Njegova posvećenost nastojanjima u obrazovanju i istraživanju odražava se kroz stalnu predanost razvoju geodetske nauke i inspiraciju koju pruža svojim studentima i kolegama.
Osnovnu školu završio je u Raški 1973. godine, kao nosilac diplome Vuk Karadžić.
Geodetsku tehničku školu "NH Slavko Rodić" u Beogradu završio je 1977. godine sa odličnim uspehom i nosilac je diploma "Mika Petrović Alas", "Svetozar Marković" i "Jovan Mikić - Spartak".
Studije na Geodetskom odeljenju Građevinskog fakulteta u Beogradu završio je u roku, upisao je 1977. godine, a 1982. godine odbranio je diplomski rad pod nazivom "Jedan računski postupak obrade slobodne krive linije u trasi saobraćajnice sa elementima: prava, prelaznica, krug" sa ocenom 10.
Poslediplomske studije na Građevinskom fakultetu – Geodetski odeljak završio je sa prosečnom ocenom 8.9 i odbranio Magistarski rad 19.01.1990. godine pod nazivom "Istraživanje mogućnosti primene fotointerpretacije aerosnimaka u šumarstvu".
Na Geodetskom fakultetu Univerziteta za Arhitekturu, Građevinu i Geodeziju u Sofiji završio je doktorske studije i uspešno odbranio doktorsku disertaciju 17.12.2002. godine pod nazivom "Optimiziranje matematičkih modela za kalibraciju skeniranih planova i karata", a istu je nostrifikovao na Građevinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2004. godine.
Radno iskustvo i akademska karijera
Radno iskustvo i akademska karijera profesora Milorada Janića obuhvataju raznovrsne oblasti,
od radne prakse nakon završetka Geodetske tehničke škole, preko angažmana u brojnim firmama, do napredovanja
u akademskom svetu. Evo pregleda ključnih tačaka njegove karijere:
Nakon završetka Geodetske tehničke škole, proveo je 4 meseca na radu u organizaciji ''Partizanski put'' u Beogradu, gde je radio na trasi auto-puta Beograd – Niš.
Tokom studija, bio je spoljni saradnik u firmama ''Energoprojekt'' i ''Hidroprojekt'', radeći na mnogobrojnim projektima kako u zemlji tako i u inostranstvu. Nakon diplomiranja, 1983. godine, zaposlio se u firmi ''Interprojekt'' kao projektant, gde je radio godinu i po dana.
Od 1984. godine, angažovan je kao asistent-pripravnik na predmetu Geodezija na Šumarskom fakultetu u Beogradu. Postavljen je za asistenta 1990. godine, a zatim za docenta 2004. godine. Proglašen je za vanrednog profesora 2014. godine, a za redovnog profesora 2018. godine, gde se i danas nalazi.
Pored nastavnog angažmana, učestvovao je u preko 20 projekata Šumarskog fakulteta u Beogradu koji su finansirani od strane Ministarstva za nauku i tehnološki razvoj.
Učestvovao je u međunarodnom projektu FOPER (Forest Policy and Economics Education and Research) od 2004. do 2008. godine, kao i u projektu BESTSDI (Western Balkan Academic Education Evolution and Professional's Sustainable Training for Spatial Data Infrastructures) od 2016. godine, koji je podržan od strane programa ERASMUS+ KA2.
Tokom karijere, imao je više studijskih boravaka i poseta naučnim institucijama u zemlji i inostranstvu.
Položio je stručni ispit iz Geodezije za inženjersko-tehničku oblast Poljoprivredu i Šumarstvo, stekavši licencu odgovornog projektanta geodetskih radova.
Član je razvojne mreže firme Autodesk (ADN – Autodesk Developer Network), Udruženja korisnika CAD programa (CADUA – CAD User Association), Saveza geodetskih inženjera i geometara Srbije, Saveza šumarskih inženjera i tehničara Srbije, kao i član Inženjerske komore Srbije.
Bio je član Upravnog odbora nacionalne agencije za kartografiju - firme Geokarta, postavljen od strane Vlade Republike Srbije.
Dobitnik je Povelje SO Čukarica za postignute rezultate u radu i unapređenju u oblasti nauke za 1995. godinu. Takođe, dobitnik je nekoliko zlatnih medalja za softverska rešenja promovisanog koncepta GIS-a.
Govori, čita i piše na engleskom, nemačkom, ruskom i bugarskom jeziku.
Nastavna delatnost
Kada je u pitanju rad u nastavi Prof. dr Milorad Janić je u dosadašnjem periodu držao sve oblike nastave: vežbe, predavanja, konsultacije, kolokvijume, ispite i učestvovao u realizaciji terenske nastave iz predmeta Geodezija, a sada iz predmeta Geodezija i GIS studentima Odsjeka za šumarstvo, Odsjeka za pejzažnu arhitekturu i hortikulturu i Odsjeka za ekološki inženjering u zaštiti zemljišnih i vodnih resursa.
U skladu sa novim nastavnim planom i programom, pored predmeta Geodezija na osnovnim studijama, poverena mu je i nastava iz još dva predmeta Osnove GIS-a na istim odsjecima školske 2006/07. i 2007/08. godine i Inženjerska grafika na dva odsjeka i to: Odsjeku za pejzažnu arhitekturu i hortikulturu i Odsjeku za ekološki inženjering u zaštiti zemljišnih i vodnih resursa. Na Odsjeku za preradu drveta u školske 2008/09. godine poverena mu je nastava iz predmeta Primenjena inženjerska grafika. U okviru predmeta Dendrometrija na Odsjeku za šumarstvo od 1990. do 2006. godine održavao je svake godine blok predavanja za primenu fotogrametrije i fotointerpretacije u šumarstvu.
Školske 2008/09 godine predavao je predmete Geoinformatika 1 na Arhitektonsko građevinskom fakultetu, kao i Geodezija i Kartografija na Šumarskom fakultetu Univerziteta u Banjaluci.
Godine 2008. predavao je predmet GIS na međunarodnim master studijama šumarstva FOPER, koje je finansirala Evropska unija.
Počevši od školske 2011/12. godine poveren mu je predmet Terenska nastava za prvu godinu Odsjeka za šumarstvo.
Aktivno je učestvovao kao mentor u izradi diplomskih, magistarskih, master i doktorskih radova, što je rezultiralo članstvom u Komisijama za njihovu odbranu. Osim mentorstva, učestvovao je i kao član komisije za njihovu odbranu. Takođe, organizuje i izvodi stručnu terensku nastavu uvodeći savremene geodetske instrumente u šumarsku praksu. Posle izbora u nastavničko zvanje neprekidno radi na uvodjenju novih tematskih sadržaja u postojeći kurs Geodezije i GIS-a, kao i na osavremenjavanju metodike izvođenja nastave izradom kompjuterske prezentacije kompletnih predavanja. Osim predmeta Geodezija osmislio je i uveo dva potpuno nova predmeta, na kojima mu je bila poverena nastava, a to su Osnove GIS-a i Inženjerska grafika.
S obzirom na to da je izvodio nastavu na tri predmeta i na četiri studijska programa i sve to uglavnom na prvoj i drugoj i jedan kurs na trećoj godini studija, to iziskuje veliko opterećenje. Primera radi, u 2007/08 školskoj godini broj studenata je iznosio čak 480, što je iznad svih normi.
Osim nastave na Šumarskom fakultetu u periodu od 1989. do 1993. godine održao je na Prirodno matematičkom fakultetu u Beogradu, kao i u Obrazovnom centru BS-PROCESOR u Beogradu više od 50 kurseva iz CAD (Computer Aided Design) tehnologije za projektovanje uz pomoć računara, kao i više kurseva za programiranje na programskom jeziku AutoLISP. Polaznici su bili projektanti različitih struka iz vodećih projektantskih firmi, kao što su Energoprojekt, Hidroprojekt, Institut za bakar – Bor, Jugodrvo itd. Osim toga, u istom tom periodu održavao je i kurseve tada aktuelnog operativnog sistema DOS. U sklopu implementacije sopstvenog softverskog sistema Survey za geodeziju, digitalnu topografiju i projektovanje u niskogradnji, održao je više od dvesta kurseva za njegovo korišćenje u raznim ustanovama, počevši od Republičkog geodetskog zavoda Srbije,
Elektrosrbije, Elektrovojvodine, Elektrokrajine, Urbaniističkog zavoda Republike Srpske, pa do projektantskih biroa vodećih državnih i privatnih firmi.
Pregled naučnog i istraživačkog rada
Prof. dr Milorad Janić objavio je do sada, pored magistarske teze i doktorske disertacije, 275 bibliografskih jedinica, prikazanih po kategorijama u sledećoj tabeli:
*Kategorija
*Broj radova
Rad u naučnom časopisu međunarodnog značaja objavljen u celini
8
Rad u naučnom časopisu nacionalnog značaja objavljen u celini
12
Rad u zborniku radova sa međunarodnog naučnog skupa objavljen u celini
36
Rad u zborniku radova sa nacionalnog naučnog skupa objavljen u celini
10
Rad u zborniku radova sa međunarodnog naučnog skupa objavljen samo u izvodu (apstrakt), a ne i u celini
16
Rad u zborniku radova sa nacionalnog naučnog skupa objavljen samo u izvodu (apstrakt), a ne i u celini
11
Naučna monografija, ili poglavlje u monografiji sa više autora
1
Rad u stručnom časopisu ili drugoj periodičnoj publikaciji stručnog ili opšteg karaktera
16
Udžbenik, praktikum, zbirka zadataka, ili poglavlje u publikaciji te vrste sa više autora
5
Ostale stručne publikacije (projekti, softver, drugo)
160
Učesnik je u realizaciji 10 naučno-istraživačkih projekata, od kojih su 8 finansirani od strane Ministarstva za nauku i tehnološki razvoj i 1 od strane Vlade Kraljevine Norveške i 1 od strane Evropske Unije. Bio je angažovan u realizaciji više od 260 različitih projekata i studija kroz saradnju sa privredom, od čega je u skoro 90% bio rukovodilac.
Recenzent je 2 publikacije za informacionе tehnologije, 2 pomoćna univerzitetska udžbenika i 2 naučno-istraživačka projekta.
Dobitnik je 2 međunarodna priznanja sa grupom autora (Eureka Brisel) 2000. i 2001. godine, Povelje Opštine Čukarica za nauku 1995. godine i Nagrade na savetovanju Saveza Geodeta Srbije 2008. godine.
Disertacije
Magistarska teza:
"Istraživanje mogućnosti primene fotointerpretacije aerosnimaka u šumarstvu",
odbranjena 17. 01. 1990. godine na Građevinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu.
Doktorska disertacija:
"Оптимизиране на математически модели за калибриране на сканирани планове и карти" odbranjena 17.12.2002.
godine na Geodetskom fakultetu u Sofiji. Diploma je nostrifikovana na Građevinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2004. godine.
Udžbenici, zbirke zadataka, praktikumi
Kao autor Prof. dr Milorad Janić je objavio „AutoLISP 10, 11 i 12 - TEHNIKE PROGRAMIRANJA“, koji je
po mišljenju Ministarstva prosvete univerzitetski udžbenik i predstavlja pomoćni udžbenik za obavezni nastavni predmet Geodezija i
GIS u okviru akreditovanih studijskih programa osnovnih akademskih studija smer Šumarstvo i smer Ekološki inženjering u zaštiti
zemljišnih i vodnih resursa, kao i izborni predmet u okviru akreditovanog studijskog programa osnovne akademske studije smer
Pejzažna arhitektura i hortikultura, a koji će istovremeno predstavljati dopunsku literaturu iz predmeta koji koriste GIS na
višim godinama osnovnih i master studija na istim odsjecima Šumarskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, ali i širem krugu korisnika iz prakse.
Janić M., (1994): AutoLISP 10, 11 i 12 - TEHNIKE PROGRAMIRANJA, Šumarski fakultet Univerziteta u Beogradu - 1. izd. -
Smederevo: KobDom.- XIII, 249 str.; 24 cm Tiraž 1000, (ISBN 86-7299-021-8, ID 29473548, CIP 519682; COBISS.SR-ID 145802759)
Osim ovog udžbenika, Prof. dr Milorad Janić objavio je i 4 skripte, koje se odnose na primenu CAD tehnologije u vreme kada je održavao kurseve iz te oblasti u mnogim projektantskim firmama u organizaciji Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Beogradu ili ličnoj saradnji sa njima.
1. Janić M., (1991): AutoCAD - skripta, Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Beogradu, Beograd.
2. Janić M., (1992): AutoLISP - skripta, Prirodno-matematički fakultet, Univerziteta u Beogradu, Beograd.
3. Janić M., (1994): AutoCAD 12 - skripta, Šumarski fakultet, Univerziteta u Beogradu, Beograd.
4. Janić M., (1995): SurveyPro - uputstvo za korišćenje, Šumarski fakultet, Univerziteta u Beogradu, Beograd..
Diplomski radovi
Prof. dr Milorad Janić je učestvovao u radu 14 Komisija za odbranu diplomskih ili završnih radova na studijskim programima Šumarstvo, Ekološki inženjering u zaštiti zemljišnih i vodnih resursa i Pejzažna arhitektura i hortikultura, od čega je 5 puta bio komentor.
Mentor - komentor odbranjenog diplomskog rada
1. Kuzmanović M., Projekat uređenja okućnice Osnovne škole Bele Vode primenom CAD tehnologije, diplomski rad, Šumarski fakultet Beograd, Komentori Vujković Lj. i Janić M., Beograd, 1995.
2. Mučalov A., Geografski informacioni sistemi - osnove, značaj i mogućnosti primene u pejzažnoj arhitekturi, diplomski rad, Šumarski fakultet Beograd, Komentori Cvejić J. i Janić M., Beograd, 2003.
3. Pojnarac R., Fotogrametrija i fotointerpretacija u šumarstvu, diplomski rad, Šumarski fakultet Beograd, Mentor Medarević M., komentor Janić M., Beograd, 2008.
4. Vučković S., Projekat izgradnje travnatog fudbalskog terena, diplomski rad, Šumarski fakultet Beograd, Komentori Stavretović N. i Janić M., Beograd, 2007.
5. Radosavljević Marija: Izrada geoinformacionog sistema dendroflore na primeru Botaničke bašte u Jagodini, Komentori Ocokoljić M. i Janić M., Šumarski fakultet Beograd, 2011.
Član komisije za odbranu diplomskog rada
1. Janić M. Član u 5 komisija za odbranu diplomskih radova na odseku za šumarstvo Šumarskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, čiji su mentori bili profesori Stamenković V. i Šašić M. u periodu od 1986. do 2002. godine.
2. Marinković Milica: Morfološke analize korita donjeg toka reke Peštan, Šumarski fakultet Beograd, 2011.
3. Matejić Slađana: Uređenje obala i priobalja u urbanim sredinama sa osvrtom na uređenje priobalja reke Rasine u Kruševcu, Šumarski fakultet Beograd, 2011.
4. Kovač Vidosava: Mogućnost uzgoja kalifornijske pastrmke i projekat ribnjaka u Nastavnoj bazi Goč, Šumarski fakultet Beograd, 2012.
5. Jezdić Branko: Dendroflora Brusa, Šumarski fakultet Beograd, 2012.
Master radovi
Prof. dr Milorad Janić je učestvovao u radu 8 Komisija za odbranu master radova na studijskim programima Šumarstvo i
Ekološki inženjering u zaštiti zemljišnih i vodnih resursa od čega je 6 puta bio komentor.
Mentor - komentor odbranjenog master rada
1. Ljubojević Darko: Polaganje mreže šumskih puteva upotrebom GIS-a kroz primjenu modela višekriterijske procjene u privrednoj jedinici "Kozara-Mlječanica", Šumarski fakultet Beograd, 2010.
2. Borota Dragan: Daljinska detekcija i aerofotogrametrija - osnovni principi i mogućnosti primene u inventuri šuma Srbije, Šumarski fakultet Beograd, 2011.
3. Čortan Dijana: Mogućnost primene GIS tehnologije u gajenju šuma na primeru odeljenja 41 u GŽ Apatinski rit, Šumarski fakultet Beograd, 2011.
4. Stojnić Dušan: Vitoperenje i proširenje kolovoza šumskog puta u krivinama malog poluprečnika, Šumarski fakultet Beograd, 2012.
5. Ždinjak Aleksandar: Karakterizacija izrade tematskih karata za potrebe gajenja šuma primenom GIS-a na primeru odeljenja 2 i 3 u GŽ "Čenjin-Obreške širine" na području Kupinova, Šumarski fakultet Beograd, Komentori Krstić M. i Janić M., Beograd, 2014.
6. Ponjarac Radenko. Analiza mogućnosti primene bespilotne letelice eBee pri inventuri šuma, Šumarski fakultet Beograd, 2015
Član komisije odbranjenog master rada
1. Lazović Andreja: Otvaranje šuma u gazdinskoj jedinici "Karapanđa" u Šumskom gazdinstvu Sombor, Šumarski fakultet Beograd, 2012.
2. Novaković Nikola: Analiza otvorenosti šuma mrežom puteva Šumskog gazdinstva Vranje, Šumarski fakultet Beograd, 2013.
3. Stanisavić Rajko: Sastoјinsko stanje i uzgojne potrebe u šumama munike u GŽ "Jelovica" na području ŠU Berane, Šumarski fakultet Beograd.
Magistarske teze
U periodu posle poslednjeg izbora u zvanje, Prof. dr Milorad Janić bio je komentor jedne magistarske teze, kao i Komisija za njenu odbranu, a u toku je izrada i druge magistarske teze, gde je komentor na Odsjeku za šumarstvo Šumarskog fakulteta u Beogradu.
Mentor - komentor odbranjene magistarske teze
1. Marković B., Izrada informaciono-dokumentacione osnove za oblast šumarstva primjenom GIS tehnologije pri izradi prostorno-planske dokumentacije, Magistarski rad, Šumarski fakultet Beograd, Mentor Medarević M., komentor Janić M., Beograd, 2006
2. Vasiljević Predrag, dip.ing.šum., Uticaj načina određivanja zemljanih masa na troškove izrade širokog otkopa pri gradnji šumskih puteva, magistarski rad, Šumarski fakultet Beograd, 2010.
Doktorske disertacije
U periodu posle poslednjeg izbora u zvanje, Prof. dr Milorad Janić bio je član u 8 komisija za davanje mišljenja o naučnoj zasnovanosti teme, od kojih i član u tri komisije za odbranu Projekta doktorske disertacije na Odeljenju za šumarstvo Šumarskog fakulteta u Beogradu. Učestvovao je u 9 komisija za odbranu doktorske disertacije, od kojih je u tri slučaja bio komentor, jer zbog matičnosti nije mogao biti jedini mentor.
Član Komisije za davanje mišljenja o naučnoj zasnovanosti teme doktorske disertacije
1. Mr Stefanović Bogdan, dip.ing.šum., Optimizacija mreže šumskih puteva u funkciji održivog korišćenja šuma na primeru gazdinske jedinice "Kosmaj", Šumarski fakultet Beograd, 2010.
2. Mr Boris Marković, dip. ing. šum., Analiza prirodnih karakteristika prostora kao osnov za utvrđivanje optimalnog korišćenja zemljišta i optimalne šumovitosti primenom GIS tehnologije, Šumarski fakultet Beograd, 2011.
3. Mr Snežana Stajić, dip. ing. šum., Određivanje šumskih fitocenoza Kosmaja primenom daljinske detekcije u cilju definisanja uzgojnih potreba, Šumarski fakultet Beograd, 2011.
4. Mr Duško Čuković, dip. ing. šum., Mogućnost primene aerofotogrametrije pri uređajnoj (sastojinskoj) inventuri šuma u Republici Srpskoj, Šumarski fakultet Banja Luka, 2011.
5. Mr Marijana Novaković, dip. Ing. šum., Šume crnog i belog bora na serpentinima i peridotitima u Srbiji, Šumarski fakultet Beograd, 2011.
Član Komisije za odbranu Projekta teme doktorske disertacije
1. Ms, Dragan Borota, dip. ing. šum., Mogućnost primene i pouzdanost aerofotointerpretacije u inventuri šuma Vojvodine s aspekta izrade planskih dokumenata u šumarstvu, Šumarski fakultet Beograd, 2013.
2. Ms, Darko Ljubojević, Polaganje mreže šumskih puteva upotrebom GIS-a kroz primenu modela višekriterijske procene u privrednoj jedinici "Kozara-Mlječanica", Šumarski fakultet Beograd, 2017.
3. Ms, Dražić Srđan, Morfometrijske karakteristike reljefa i njihov uticaj na gustinu primarne mreže šumskih puteva u Republici Srpskoj, Šumarski fakultet Beograd, 2019.
Član Komisije odbrane doktorske disertacije
1. Stajić Snežana A., Određivanje šumskih fitocenoza Kosmaja kombinovanjem standardnog fitocenološkog metoda i fotointerpretacije: doktorska disertacija. Beograd: [S. A. Stajić], 2016.
2. Novaković-Vuković Marijana R., Florističke karakteristike šuma crnog i belog bora na serpentinu i peridotitima u zapadnoj i centralnoj Srbiji: doktorska disertacija. Beograd: [M. R. Novaković-Vuković], 2015.
3. Savanović Rajko M., Analiza mogućnosti definisanja i realizacije državnog prostornog geodetskog referentnog sistema na bazi globalnog terestričkog referentnog sistema, Građevinski fakultet Beograd, 2017.
4. Čuković Duško, Mogućnost primene aerofotogrametrije pri uređajnoj (sastojinskoj) inventuri šuma u Republici Srpskoj, Šumarski fakultet Beograd, 2018.
5. Borota Dragan M., Mogućnost primene aerofotogrametrije u inventuri šuma Vojvodine, Šumarski fakultet Beograd, 2018.
6. Stojnić M. Dušan, Primena višekriterijumskog odlučivanja u planiranju mreže šumskih puteva u šumama posebne namene, Šumarski fakultet Beograd, 2019.
7. Ms, Anđelković Aleksandar, Erozioni i sedimentacioni procesi na slivnim područjima malih vodnih akumulacija na području grada Beograda i Fruške gore, Šumarski fakultet Beograd, 2020.
8. Ms, Ljubojević Darko, Polaganje mreže šumskih puteva upotrebom GIS-a kroz primenu modela višekriterijske procene u privrednoj jedinici "Kozara-Mlječanica", Šumarski fakultet Beograd, 2019.
9. Ms. Dražić Srđan, Morfometrijske karakteristike reljefa i njihov uticaj na gustinu primarne mreže šumskih puteva u Republici Srpskoj, Šumarski fakultet Beograd, 2022.
Mentor stručnog rada pri Inženjerskoj komori
S obzirom da Prof. dr Milorad Janić, ima položen stručni ispit iz Geodezije za inženjersko tehničku oblast Poljoprivreda i Šumarstvo, čime je stekao licencu odgovornog projektanta geodetskih radova, koja istovremeno predstavlja i ovlašćenje za rukovođenje radovima i vršenje stručnog nadzora nad izvođenjem tih radova, izabran je od strane Inženjerske komore Srbije za člana Komisije za polaganje stručnog ispita iz ove oblasti od 2006. do 2011. godine. Od 2011. godine do sada je mentor i ispitivač za 50 stručnih radova iz oblasti Geodezije.
Mentor odbranjenog stručnog rada iz oblasti Geodezije pri Inženjerskoj komori Srbije za dobijanje licence
1. Kolaković Goran, inž. geod., Korišćenje GIS softvera i procedura kod rešavanja problema blok vodomera, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2012.
2. Ilić Stanko, dipl. inž. geod., Geodetski radovi na praćenju stanja iskopa površinskih kopova Slatina i računanje kubatura, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2012.
3. Bućan Ljubiša, dipl. inž. geod., Projekat izrade geodetske podloge za potrebe rekonstrukcije kanala Radava 7, Radava 7-1, Radava 7-2 i Radava 7-3 u KO Martinci, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2012.
4. Šikanja Saša, dipl. inž. geod., Izrada geodetskog projekta za potrebe izrade glavnog projekta rekonstrukcije nasipa za zaštitu Mačve, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2013.
5. Simić Nebojša, inž. geod., Izrada geodetske podloge za regulaciju reke Ilove, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2013.
6. Andonović Nikola, inž. geod., Geodetski radovi za projektovanje i izgradnju mini hidroelektrane "Jelovica", Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2013.
7. Simić Miloš, inž. geod., Izrada projekta geodetskog obeležavanja za kp.br. 1624/1 KO Lajkovac za potrebe parcelacije, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2014.
8. Aleksandar Pušica, dipl. inž. geod., Projekat geodetskih radova za potrebe rekonstrukcije proširenja ulice Braće Trmčić u Brodarevu. Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2017.
9. Aca Miković, dipl. inž. geod., Projekat geodetskog obeležavanja u okviru projekta pojačanog održavanja državnog puta 1B reda broj 21, deonica Irig 2 - Ruma 1, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2017.
10. Aleksandar Savić, dipl. inž. geod., Projekat geodetskog obeležavanja proširenja postojećeg državnog puta 1b reda broj 15, (bivši M-1.11) kroz opštinu Batočina, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2015.
11. Ana Džagić, dipl. inž. geod., Geodetski radovi pri rekontukciji železničkog koridora H deonica: Vranjska Banja - Ristovac, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2017.
12. Boris David, dipl. inž. geod, GEODETSKI RADOVI NA TUNELU SAVINAC, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2017.
13. Dejan Kostić, inž. geod., Izrada katastarsko-topografskog plana za potrebe projektovanja toplovodnr mreže u ulici Cerska - KO Vračar, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2017.
14. Đorđe Popović, dipl. inž. geod., Elaborat obračuna kubatura zemljanih masa prikada nivelacije terena na lokaciji – groblje ’’Lešće’’, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2016.
15. Dragan Bošković, struk.geod.inž., PROJEKAT GEODETSKOG OBELŽAVANJA ZA RUDARSKI PROJEKAT PREMEŠTANJA DELA TRANSPORTNOG SISTEMA NA ODLAGALIŠTU POVRŠINSKOG KOPA TAMNAVA-ZAPADNO POLJE, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2015.
16. Dušan Kojić, spec.struk.geod.inž., PROJEKAT GEODETSKOG OBELŽAVANJA ZA PROJEKAT ZAMENE CEVOVODA OD REZERVOARA TORLAK DO REZERVOARA KUMODRAŽ I FAZA, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2016.
17. Goran Jankov, dipl. inž. geod., PROJEKAT GEODETSKOG OBELŽAVANJA PROJEKTA PARCELACIJE I PREPARCELACIJE ZA LOKACIJU “MURGAŠ – NOVO NASELJE” UB, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2017.
18. Goran Popović, dipl. inž. geod., PROJEKAT GEODETSKOG OBELŽAVANJA PARCELACIJE I PREPARCELACIJE KATASTARSKIH PARCELA BROJ 613, 614/1, 614/3, 614/4, 622/2, 623/2, 623/3, 624/1, 624/3, 637/1, 638/2, 643/7, 643/8, 644 i 686/1 KO GORNJI MILANOVAC ZA FORMIRANJE GRAĐEVINSKIH PARCELA „5“,“6“,“7“, „8“, DELOVA „1“, „2“ REGULACIJE ULICA I PRISTUPNE SAOBRAĆAJNICE „3“ Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2015.
19. Jasmina Plašić, struk. inž. geod., GEODETSKI RADOVI ZA POBOLJŠAVANJE UKRSNOG MESTA DRŽAVNOG PUTA IБ REDA 14 I OPŠTINSKOG PUTA BROJ 5 U PANČEVU NA km 224+507, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2016.
20. Jelena Mijailović, spec.struk.geod.inž., PROJEKAT GEODETSKOG OBELŽAVANJA ZA PROJEKAT VODOVODNE MREŽE ZA KOMPLEKS REPLIKA TERAZIJA 30-ih GODINA, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2016.
21. Laslo Kovač, master.inž. geod., PROJEKAT GEODETSKOG OBELŽAVANJA PROJEKTA PREPARCELACIJE ZA PARCELE BROJ 3728/24, 3728/51 I 3728/58 KO KULA, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2017.
22. Ljubica Lalović, inž. geod., GEODETSKI ELABORAT KATASTARSKE-TOPOGRAFSKE PLAN R 1:500 Lokacija: ulica Joze Šćurle, 3emun K.O. Zemun, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2016.
23. Mihailo Tucović, mast.inž. geod., PROJEKAT GEODETSKOG OBELŽAVANJA GRAĐEVINSKIH PARCELA GP1, GP2, GP3 I GP4, KOJE SE FORMIRAJU PROJEKTOM PARCELACIJE KATASTARSKE PARCELE BROJ 7167/1, K.O. VOŽDOVAC, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2016.
24. Miloš Milojković, dipl. inž. geod., GEODETSKI ELABORAT OBRADA SATELITSKOG SNIMKA ZA IDEJNI PROJEKAT SA STUDIJOM OPRAVDANOSTI ZA HE PAUNCI, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2016.
25. Miloš Simić inž. geod., Izrada projekta geodetskog obelžavanja za kp.br. 1624/1, K.O. Lajkovac za potrebe parcelacije, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2016.
26. Miloš Stevanić, master.inž. geod., Izrada katastarsko-topografskog plana za potrebe rekonstrukcije Elektrodistribucije u Batočini u ulici Kneza Miloša Obrenovića br. 7, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2017.
27. Miroslav Stanković, geod.teh., PROJEKAT GEODETSKOG OBELŽAVANJA KIŠNE I FEKLNE KANALIZACIJE ZA „KOMPLEKS REPLIKA TERAZIJA IZ 30-IH GODINA“, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2017.
28. Nebojša Spasić, mast.inž. geod., EKSPROPRIJACIJA ZEMLJIŠTA NA DELOU AUTOPUTA E-763, DEONICA UB-LAJKOVAC, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2015.
29. Nikola Mijatović, mast.inž. geod., PROJEKAT GEODETSKOG OBELŽAVANJA GRAĐEVINSKIH PARCELA FORMIRANIH PARCELACIJOM K.P. BR. 1205/1 KO BUKOVIK, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2016.
30. Nikola Radulović, dipl.geod.inž., PROJEKAT EKSPROPRIJACIJE ZA POTREBE IZGRADNJE BRANE PAMBUKOVIĆA NA RECI UB, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2017.
31. Ognjen Šapоnjić, mast.inž. geod., IZRADA KATASTARSКO- TOPOGRAFSKOG PLANА ZA POTREBE IDEJNОG PROЈЕКТА ЈЕDNOKОLОSЕЧNЕ PRUGЕ ZА ОBILAZNICU OKО NIŠА, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2016.
32. Sanja Milјanić, mast.inž. geod., GLAVNI PROЈЕКAT GEODETSKOG OBELЖAVANJA SAOBRАĆАЈNICE VLADIMIRA POPOVIĆА OD HOTELA "HAЈАТ" DO BULEVARA NIKOLE TESLE, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2016.
33. Saša Petrović, mast.inž. geod., PROJEKAT GEODETSKOG OBELЖAVANJA PROЈЕKTA PARCELАCIJE ZА LOKАCIЈU „NАSЕLЈЕ VETERNIK, ULICE NOVA 103, 104 I DELOVI ILICA NOVA 105 I 106”, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2017.
34. Spasoje Pavlović, mast.inž. geod., PROJEKAT GEODETSКIH RADОVА IZRADЕ TOPOGRAFSKOG PLANA LОКАCIЈЕ “АDЕ HUЈЕ” GО PALILULA PRIMENOM SАVRЕМЕNIH MЕTОDА PRIКUPЉАNJА PОDАТАКА LIDАR ТЕХNОLОGIЈОM, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2017.
35. Stefan Vujkov, inž. geod., Geodetski radovi pri izgradnji regulacije rečnog toka Južne Morave od km 874+266,12 do km 874+850,00 АUTOPUT Е-75 LESKOVAC - GRANICA MAKEDONIJE, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2017.
36. Milan Gagulić, dipl. inž. geod., Primena SURVEY programskog paketa kod realizacije projekta „Zapadna Evropa – Zapadna Kina, tranzitni koridor Ruska granica - Šimkent“, Inženjerska komora Srbije, Beograd, 2014.
37+ Plus nekoliko kandidata iz prethodnog perioda pre 2011. godine za koje nije vođena evidencija.
Član Komisije za izbor u zvanje
1. Izbor u zvanje asistenta, Vladimir Petrović, dipl. geod. inž. Univerzitet u Banjaluci Građevinski fakultet, 2009. godine.
2. Izbor u zvanje asistenta, mr Branko Milovanović, dipl. geod. inž. Univerzitet u Beogradu Građevinski fakultet, 2011. godine.
3. Izbor u zvanje asistenta, Miljane Todorović - Drakul, dipl. geod. inž. Univerzitet u Beogradu Građevinski fakultet, 2012. godine.
4. Izbor u zvanje docenta, Gordane Đukanović, dipl. građ. inž. Univerzitet u Beogradu Šumarski fakultet, 2013. godine.
5. Izbor u zvanje vanrednog profesora, Rajice Mihajlović, dipl. geod. inž. Univerzitet u Beogradu Građevinski fakultet, 2017. godine.
6. Izbor u zvanje docenta, Miljane Todorović - Drakul, dipl. geod. inž. Univerzitet u Beogradu Građevinski fakultet, 2017. godine.
7. Izbor u zvanje asistenta Petra Bursaća, master geod. inž, Univerzitet u Beogradu Građevinski fakultet, 2019. godine.